Кошик
1395 відгуків
Безкоштовна доставка при купівлі від 500 грн!
+380 (93) 989-52-43
"Spikes" - твої круті прикраси

Звідки пішла традиція носити парні прикраси?

Звідки пішла традиція носити парні прикраси?

Звідки пішла традиція носити парні прикраси?

Сьогодні цей елемент «тілесного декору» всім нам звичний. Кажуть, що традиція носити парні кільця бере свій початок в Стародавньому Єгипті. Перші кільця мали саме значення весільних і носилися не на пальцях, а на зап'ястях, як браслети. Фараон, «окільцьовуючи» свою майбутню дружину, таким браслетом брав на себе відповідальність за її життя та здоров'я, тим самим обраниця фараона після цього ритуалу ставала як би частиною власністю свого чоловіка. Вже пізніше ці весільні браслети перекочували на безіменний палець лівої руки – ближче до серця. Крім того, через цей палець проходять судини, що несуть кров до серця.

Традиція носити кільця полюбилася і в Римській імперії. З'явилася традиція носити кільця на різних пальцях, кожному відповідало своє значення.

Безіменний палець у римлян – палець Сонця, тому з появою золота стало прийнято носити саме цей метал. Прикраси, надіті на цей палець – символ тяги до краси, багатства і просвітництва.

Вказівний палець «належав» Юпітеру. Кільце на ньому символізують силу, мудрість, холоднокровність. Прийнято було носити персні з олова, або золота. Як відомо, багато великі володарі й полководці, серед них Цезар, Іван Грозний, носили прикраси саме на цьому пальці.

Фамільні коштовності і великі прикраси найчастіше носять на середньому пальці – пальці Сатурна. Він потяг до краси, мудрості, постійності і «пам'яті предків».

Люди, які надягли кільце на великий палець (це палець Марса), підсвідомо прагнуть привернути до себе увагу. Римляни вважали його символом чоловічої сили, тому і надягали на цей палець металевий оберіг.

Кільця, що прикрашають мізинець (палець Меркурія) уособлюють прудкого, допитливого, кмітливу людину, яка вміє «домовитися». На цьому пальці носили кільця римські купці, адже недарма Меркурій – заступник торгівлі.

Насправді археологи знаходили і більш давні підтвердження існування парних прикрас. Люди доисторичесторического часу обмінювалися іклами видобутих тваринний, виточували парні амулети з кісток і каменів. Носили вони їх на мотузочках з шкур.

У наших предків, древніх слов'ян, так само були в традиції парні прикраси. Кільця, підвіски (колти), браслети (або ж, як їх тоді називали, «наручи») розписувалися різноманітною символікою. Це були обереги і кожна прикраса мало свій сенс і несло потаємну силу. Грифон — символ наречених. сова — символ мудрості, а сокіл — влади. Виготовляли такі прикраси-обереги не тільки з металів; майстри використовували кістку, глину, дерево, сукно і шкіру.

З давніх часів парні прикраси не тільки символ любові і прихильності, а й потужний оберіг, який зберігає любляче серце. Подарувавши дорогій людині таке прикраса, ми даруємо і частинку свого тепла, турботи, які долають і відстань, і час.

Автор: Антонова Уляна

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner